Юридичну фірму "Кібенко, Оніка і партнери" обрано юридичним радником новоствореної Асоціації "Шлях Гедиміновичів"

10 травня 2013 року у Хотинській фортеці відбулися Установчі збори Асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів», засновниками якої виступили Луцька, Кам’янець-Подільська, Острозька, Дубенська, Ізяславська та Хотинська міські ради.

Метою проекту «Шлях Гедиміновичів» є створення сучасного міжнародного туристичного продукту, об’єднаного темою культурно-історичної спадщини Великого Князівства Литовського, Руського та Жемантійського, який би до 2015 року отримав загальноєвропейське визнання і був включений до переліку культурних шляхів Ради Європи. У разі досягнення цієї мети, «Шлях Гедиміновичів» стане першим культурним шляхом Ради Європи, який ініціює Україна.

В подальшому асоціація планує об’єднати більшість місцевих рад, на території яких збереглися історично-культурні пам’ятки Великого Князівства Литовського, Руського та Жемантійського і які зацікавлені у розвиткові культурно-історичного туризму на своїх територіях.

Учасники зборів створили Асоціацію, затвердили її статут, обрали керівництво, схвалили план заходів та бюджет на 2013 рік, затвердили символіку Асоціації, а також визначили юридичну фірму «Кібенко, Оніка і партнери» юридичним радником Асоціації та однойменного проекту.

Першим Президентом Асоціації став міський Голова м. Луцька Микола Романюк, віце-президентами міський голова м. Кам’янець-Подільський Михайло Сімашкевич та міський голова м. Хотин Геннадій Варгуляк. Виконавчим директором Асоціації обрали Геннадія Друзенка.

В церемонії заснування Асоціації в якості почесних гостей взяли участь Голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв та заступник посла Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс. 

Реалізація проекту дозволить:

– збільшити капіталізацію брендів міст та інших учасників проекту на туристичному ринку;

– збільшити туристичну привабливість туристичних об’єктів та дестинацій - учасників проекту;

– сприяти пожвавленню економічного розвитку туристичного та дотичних секторів економіки в містах та інших учасниках проекту;

– сприяти збільшенню інвестицій у розвиток туристичної інфраструктури міст та інших учасників проекту;

– створити модель взаємовигідного публічно-приватного партнерства у туристичній сфері.